Konverents “Põllumees kui tippjuht” 2014

Olustveres juba üheksandat aastat toimuv konverents „Põllumees kui tippjuht“ kutsub igal varakevadel kokku Eesti põllumajanduse tipptegijad, et vahetada kogemusi, arutleda põllumajanduses toimuva üle ning rääkida laiemat nii ettevõtluses, majanduses, ühiskonnas kui ka keskkonnas toimuvast. Sel aastal tuli teiste teemade hulgas käsitlemisele näiteks kosmosetehnoloogiate võimalik kasu põllumajandusele, julgeoleku olukord Balti regioonis, põllumajanduse ja regionaalpoliitika arutelud Euroopa Liidus ning arengusuunad toiduainetööstuses.

Konverentsi avaettekande tegi põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder. Ettekannetega astusid üles: Euroopa Parlamendi liige Ivari Padar, Swedbank juhatuse esimees Priit Perens, Euroopa Stabiilsusmehhanismi pangandusdivisjoni juht Andres Sutt, Sportlandi asutaja Are Altraja, Tartu Observatooriumi vanemteadur ja kosmosetehnoloogia osakonna juhataja Mart Noorma, erukindral ja peaministri nõunik julgeoleku ning riigikaitse küsimustes Ants Laaneots, E-Piim juhatuse esimees Jaanus Murakas, Tere AS juhatuse liige Ülo Kivine ja Saidafarm OÜ juhatuse esimees Juhan Särgava.

Konverentsil kuulutati välja ka “Põllumajandussektori tippjuht 2014”, kelleks žürii valis tänavu nii oma juhioskuste, osavõtlikkuse kui ka julguse ja innovaatilisusega silma paistnud põllumajandusettevõtte OÜ Kehtna Mõis juhi Märt Riisenbergi.

  • Toimumisaeg: 21.03.2014
  • Asukoht: Olustvere mõis