Riskijuhtimise aastakonverents 2018

Koostöös oma partneritega oleme nüüdseks juba terve aastakümne korraldanud iga-aastast riskijuhtimise konverentsi, mille üldeesmärk on teadvustada riskijuhtimise rolli ning tõsta selle tähtsust ettevõtluses ning Eesti ühiskonnas laiemalt. Riskijuhtimisest ongi eriti viimase paari aasta jooksul saanud paljudele juhtidele üks olulisemaid prioriteete.

Lae alla XIII riskijuhtimise aastakonverentsi brošüür

VIII Riskijuhtimise Aastakonverents 2013

Riskijuhtimise aastakonverentsi 2013 teemaks oli „Globaliseerumisest tulenevad uued riskid”. Kaheksandat aastat järjest toimuv konverents kujutab endast pikaajalist traditsiooni, mis ühendab endas avaliku ja erasektori esindajad, et üheskoos arutada riskijuhtimise kõige aktuaalsematel teemadel.

Konverentsil tutvustati teiste oluliste teemade hulgas Maailma Majandusfoorumil esitletud globaalsete riskide aruannet, tehti kokkuvõte maailmamajanduses toimuvast, räägiti juhtimisega seotud strateegilistest riskidest, võimalikest innovatsiooniga seotud riskidest ning anti ülevaade, mis on riigi jaoks hädaolukord. Samuti räägiti energiariskidest ja energeetika tulevikust. Päeva lõpetas diskussioonipaneel globaalsetest riskidest ning nende mõjust ettevõtlusele.

Konverentsi avas Eesti Panga asepresident Madis Müller. Konverentsil astuvad ettekannetega üles Euroopa Stabiilsusmehhanismi pangandusüksuse juht Andres Sutt, Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive, Siseministeeriumi asekantsler Hannes Kont, Swedbanki Balti panganduse juht Birgitte Bonnesen, Oliver Wymani Globaalse Riskijuhtimise Keskuse direktor Richard Smith-Bingham, KPMG Baltics nõustamisteenuste juht Karin Rätsep, endine FBI juriidiline atašee Balti riikides William Moschella, Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni ja rahvusvaheliste suhete prorektor Alar Kolk, Cofi AS nõukogu esimees Priit Põldoja, AS Wendre juhatuse esimees Vahur Roosaar, Elion tehnoloogiadirektor Kalev Reiljan ja Eesti Energia riskijuhtimise ja siseauditi teenistuse juht Heikko Mäe. Moderaatoritena astusid üles Swedbanki ettevõtete panganduse tegevdirektor ja juhatuse liige Robert Kitt ja Marsh Kindlustusmaakleri juhatuse esimees Mart Mere.

IX Rahvusvaheline Merenduskonverents 2013

IX rahvusvahelisel merenduskonverentsil „Kas meri õitseb?“ võeti arutlusele nii Euroopa Liidu meretranspordi konkurentsivõime kui ka Eesti merenduspoliitika arengud. Päeva jooksul käsitlesid kõnelejad Eestist ja mujalt nii sadamate, keskkonnakaitse kui ka konkurentsiga seonduvaid põnevaid merendusteemasid ning juttu tuli ka Eesti merehariduse tulevikust.

Konverentsi eesmärk oli selgitada probleeme ja leida üheskoos teid, kuidas realiseerida Eesti merenduspoliitikat karmistuvate keskkonnakaitse ja konkurentsitingimustes – küsimused, mis on Eesti kui rannikuriigi majandusele tervikuna olulised.

Tänavuse merenduskonverentsi olulisemateks teemadeks olid Euroopa laevanduse võimalused versus globaalsed turud, konkurents Läänemerel, Läänemere reisilaevanduse tulevik ning merekeskkonna- ja ohutusega seotud probleemid. Päev lõppes diskussioonipaneeliga teemal „Millest saab alguse ühe mereriigi õitseng?”, kus valitsuses kinnitatud ja riigikogus arutatud riikliku arengukava „Eesti merenduspoliitika 2011-2020“ realiseerimise võimaluste üle arutlesid riigikogus esindatud erakondade esindajad.

Konverentsi tervitussõnad lausus riigikogu esimees Ene Ergma ning ürituse avas Eesti Laevaomanike Liidu president Toivo Ninnas. Avaettekandega astus üles Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas. Teiste hulgas esinesid ettekannetega Tallink Grupi juhatuse liige Peter Roose, Lappeenranna Tehnoloogiaülikooli professor Olli-Pekka Hilmola, Eesti Sadamate Liidu tegevdirektor Viktor Palmet, Soome Transpordiameti ohutusdirektor Matti Aaltonen, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi lennundus- ja merendusosakonna juhataja Tarmo Ots ja DNV osakonnajuhataja Narve Mjos.

Merenduskonverentsist, millega tähistatakse ka septembris toimuvat maailma merepäeva (World Maritime Day), on saanud traditsioon, kus kohtuvad Eesti mere,- transpordi,- avaliku – ja akadeemilise sektori esindajad ning ettevõtjad, et üheskoos arutada aktuaalseid merendusteemalisi küsimusi, seada sihte ning pakkuda välja lahendusi, mis oleksid kasulikud nii Eesti majandusele kui ka ühiskonnale laiemalt. Rahvusvahelist merenduskonverentsi on Eestis korraldatud alates 2005. aastast ning selle aja jooksul on konverentsil osalenud üle 1000 eksperdi rohkem kui 10st riigist.

XII Rahvusvaheline konverents „Kinnisvara 2013”

Rahvusvahelisel konverentsil “Kinnisvara 2013” astusid üles 30 oma ala kõrgelt tunnustatud eksperti Soomest kuni Singapurini. Programm peegeldas olukorda kinnisvaraturul ning vajadust arutelu järele, milline on reaalne kinnisvaraturu seis ning millised on turuosaliste ootused.

Käsitleti teemasid linnaruumi kujundamisest, maailmamajandusest, kaubandus- ja ärikinnisvara arengutest, ehitussektori väljakutsetest, pensionifondide strateegiast ning naaberriikide kinnisvaraturgude võimalustest.

Konverentsi avas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsler Marika Priske. Peaesinejateks olid Colliers International Ida–Euroopa piirkonna juht Hadley Dean ning professor Andres Sevtsuk, City Form Labi arhitektuuri- ja linnaplaneerimise valdkonna direktor Singapuri Tehnoloogia ja Disaini Ülikoolis.

Kaheteistkümnendat aastat järjest toimunud konverents on kinnisvaraturul igasügisene oodatud suursündmus, mille peamine eesmärk on ühendada kõiki sektoris tegutsevaid ettevõtteid, organisatsioone ning inimesi.

Kinnisvaraliidud kuulutasid konverentsil välja ka Kinnisvara Guru 2013 võitja, kelleks sai sihtasutus KredEx ulatuslike kortermajade renoveerimistööde ja energiasäästlike hoonete arendamise eest. Tiitli eesmärk on tunnustada inimesi või organisatsioone, kes on positiivselt mõjutanud kinnisvarasektori arengut.

Kinnisvaraliitude ühist konverentsi on korraldatud alates 2002. aastast. See on traditsionaalne iga-aastane Baltikumi suurim ja vanim kinnisvarakonverents, kus aastate jooksul on osalenud üle 3000 inimese.